Dans Terapisi

Biraz içimize dönmenin vakti geldi
Hareket etmenin
Kendimizi olduğumuz gibi ifade etmenin
Rahatlamanın
Fark etmenin
Dans etmenin vakti geldi

Nedir?

Dans Terapisi kendimizi beden ve hareketlerimizle ifade ettiğimiz bir terapi çeşidi.
Bir yandan rahatlayıp kendimizi keşfederken bir yandan da kendimizi geliştirmek için fırsat buluruz.

Yapısı?

Dans Terapisinde doğru, yanlış ya da estetik amaçlı hareket yoktur. İçimizden geldiği gibi, içgüdülerimizi takip ederek hareket ederiz. Duygularımızı, düşüncelerimizi, deneyimlerimizi bedenimizle ifade ederiz. Çalışmaların içerikleri hayattan alınan temalar ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekillenir. Bu programın en önemli etkilerinden biri kendimizi olduğumuz gibi ifade edip, olduğumuz gibi kabul edildiğimizde yaşadığımız özgürlük hissidir.

Süreç?

Bir serinin başlangıcı olan bu çalışmada ilk olarak kendimizi odaklanıyoruz..
Kendimizi bir bütün olarak bedenimizin, her yönümüzü tekrardan keşfediyoruz.
Kişisel alanımızda nerede olduğumuzu, neye ihtiyacımız olduğunu fark ediyoruz.
Günlük stresimizi geride bırakıp kendimizi serbest bırakıyoruz.

Aşamalar:

1. Ben
2. Biz – ilişkilerim
3.İçimdeki Güç
4. Kırılacak Engeller
5. Hayallerim

Hareket etmek için >> Gülmek için >> Bağırmak için >> Dokunmak için >> Keşfetmek için >> Rahatlamak için >> Farketmek için >> İletişim kurmak için >> Gelişmek için >> Saçmalamak için >> Hissetmek için >> Duyularını uyandırmak için >> İçindeki gücü hissetmek için >> Kendin olmak için

Michal Bardavid

Brandeis Ünversitesi’nde eğitimine başlayan, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Danışmanlığı Bölümü’ne transfer olan Bardavid, yüksek lisansını da İstanbul Üniversitesi Endüstri Psikolojisi Bölümü’nden aldı. 2002’de asıl uzmanlık alanı olan Dans Terapisi eğitimine İspanya’da International Dance Therapy Institute’da başlayarak geçtiğimiz sene tamamladı. Bu süre içinde Gestalt Terapisi, Aile Terapisi, Psikodrama gibi çeşitli alanlarda temel eğitimlere katıldı. 2005 – 2007 aralığında Anadolu Sağlık Merkezi – Johns Hopkins’de hastane personeli ve yönetim kadrosu ile, kurumsal bağlılığa ve kişisel gelişime yönelik programlar yürüttü. Şu anda 6 News haber kanalında inglizce haber spikerliği ve talkshow sunuculuğu yapan Michal, aynı zamanda kurumsal eğitimler ve dans terapisi çalışmaları yapmaya devam etmektedir. Michal, Türk Psikologlar Derneği (TPD), Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği (IAGP), ve Amerikan Dans Terapisi Derneği (ADTA) üyesidir.

Kendin Ol – Dans Et.