Advanced Coaching Training

ICF (International Coach Federation)
100‘ü aşan ülkeyi temsil eden 19.000’den fazla profesyonel, bireysel ve kurumsal koç üyesi ile Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), küresel anlamda koçluk mesleğinin sesi olmaktadır.

TÜRKİYE’DE KOÇLUK
29.06.2013 tarihli 28692 sayılı Resmi Gazete ‘de yayınlanan, “Koç Ulusal Meslek Standardı” (Standart Kodu: 13UMS0318-6) ile Koçluk meslek olarak resmen tanındı.
22.07.2015 tarihinde MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından “Mesleki Yeterlilik Kriterleri belirlendi (Standart Kodu: 15UY0215-6)

EĞİTİMİN AMACI:
• ICF onaylı Uluslararası Profesyonel Koçluk eğitimlerimizin uluslararası standartlarda uygulanması.
• Koçluk mesleğinde adaylara profesyonel bilgi ve becerilerin kazandırılması.
• Söz konusu bilgi ve becerileri sergileyecek adayların Koçluk hizmetini uluslararası standartlarda ve Türkiye’de Mesleki Yeterlilik Kurumu Standartlarında sunabilmesi

Program Hakkında
Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız:
Yeni bir meslek edinmek,
Kariyer değişikliği yapmak,
Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak,
Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak,
Kendinizi geliştirmek için
Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Programı size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

Mesleki Kazançlar
1. Dünyanın her yerinde koç olarak çalışabilme olanağı
2. Kendi işine sahip olma fırsatı
3. Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü
4. Etkili iletişim becerileri
5. Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler
6. İş ve özel hayatındaki hedeflere ulaşmayı sağlayacak tekniklerin kazanımı
7. Sürekli gelişim

Program İçeriği
BÖLÜM 1 : KOÇLUĞA GİRİŞ
Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
BÖLÜM 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili bir çok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri- koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven” i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.
BÖLÜM 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER
Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için bir çok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Koçluk mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi bazı önemli ipuçları ve farkındalıklar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili eğitmenimizin sizlere aktaracağı deneyimleri sonrası farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.
BÖLÜM 4: USTALIK BECERİLERİ
Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.
BÖLÜM 5: PROGRAM FİNALİ
Programın bu son bölümünde akademimiz için çok önemli olan koçluğun etik değerleri ile ilgili bir tekrar yapılacak ve bütün bir programın ana hatları ile ilgili soru-cevap şeklinde bir özet geçilecektir.

SERTİFİKA
• Eğitim programına %75 devam koşulunu sağlayan ve eğitim sonrasında akademi tarafından yapılan açık sınavlarından en az 75 puan alanlara ICF/ ACSTH onaylı sertifika verilecektir.

EĞİTMEN KADROSU
• Eğitimler Sumru Gündüz ve Violet Alalof tarafından verilmektedir.

KURS MATERYALLERİ
Çok kapsamlı, içeriği geniş bir ders kitabı ile Koçluk yaparken kullanılacak formlar kurumumuz tarafından sağlanır.

Programın %40’ını teorik bilgi, %60’ını uygulamalar oluşturmaktadır. Teorik bilgiye her yerden ulaşılabilir ancak birebir uygulama yaptırma konusu merkezimiz için çok önemlidir. Zoom üzerinden tamamı canlı ve uygulamalı olarak uygulanacak programda Zoom odaları da kullanılır. Uygulama, eğitmenlerin egzersiz ya da seans çalışmasını gruptan iki kişi ile sınıf önünde canlandırmasıdır. Adaylar, grup içerisindeki adaylarla veya dışarıdan getirilen koçluk almak isteyen kişilerle eşleşerek 2 eğitmenin süpervizörlüğünde uygulamayı tekrar eder ve geri bildirim alırlar.Yani eğitim süreci boyunca tüm adaylar hem 3 seans koçluk alır , hem de 3 seans koçluk yapar. Diğer adayları da izleme imkanı olduğundan eğitimi bitirdiği anda bile kendi üzerinde çalışmış,pek çok uygulama yapmış ,izlemiş ve geri bildirim almış durumdadır.Ayrıca sınıf dışı ödevlendirmeler ve ücretsiz barter grupları, uygulama sınıfları ile öğrendiklerini sahada uygulamaları sağlanır.

Gruplarımız maksimum 12 kişidir. Her bir adayla yeterince ilgilenebilmek için gruplarımızı 12 kişi ile sınırlamaktayız.

Eğitim tarihleri :
Gruplarımız hafta sonu ve hafta içi olarak açılmaktadır. Ana sayfadan programlarımızı takip ediniz.

EĞİTİMLERİ ONLINE TAMAMLAYAN ADAYLAR SINIF ORTAMINDA YAPILAN EĞİTİMLERE VE ONLINE EĞİTİMLERE 1 YIL İÇERİSİNDE ÜCRETSİZ TEKRAR KATILIM YAPABİLİRLER.

PROGRAM SEÇENEKLERİ
İleri Düzey Koçluk Sertifika Eğitim Programı (Advanced Coaching Training Program)
• Eğitimin 1, 2, 3, 4, 5. bölümlerinden oluşur. Temel+İleri+Usta seviye Koçluk becerilerini içerir.
• Süresi 88 saat ve 10 tam gündür.
• Eğitim saatleri 10.00-18:00’dir.
• Programı tamamlayanlar 88 saatlik ICF-ACSTH onaylı Advanced Coaching Training
Program sertifikası alacaklardır.

2. İleri Düzey Koçluk Sertifika Eğitim Programı (Advanced Coaching Training Program)
• Eğitimin 1, 2, 3. Bölümleri ile 4. Bölüm olan Ustalık Becerilerinin %50 sinden oluşur. . • Eğitimin 1, 2, 3. Bölümleri ile 4. Bölüm olan Ustalık Becerilerinin %50 sinden oluşur. . Temel+İleri+Usta seviye Koçluk becerilerini içerir.
• Süresi 60 saat ve 7 gündür.
• Eğitim saatleri 10.00-18:00’dir.
• Programı tamamlayanlar 60 saatlik ICF-ACSTH onaylı Advanced Coaching Training
Program sertifikası alacaklardır.